Módní Festival Prague Fashion Week

17. června 2006 v 17:53 | Májinka
Už po osmé se konal festival módy Prague Fashion Week. Během jeho slavnostního zakončení byl v neděli večer vyhlášena nová držitelka titulu Výtvarník sezony: nejvyšší ocenění v tuzemské módní branži získala návrhářka Denisa Nová za kolekci "Je to žena, je to námořník". Ocenění Talent sezony byl propůjčen mladé slovenské návrhářce Janě Polákové, absolventce katedry výtvarné výchovy a umění Prešovské univerzity.
Kolekce Denisy Nové.
Denisa Nová v kolekci "Je to žena, je to námořník" spojila extrémní polohy - anarchii, pokoru i minimalismus. Její oblečení je určeno pro ženu křehkou, tlivou a zároveň silnou. Klasicky pojatou sérii oděvů, které se záměrně odklánějí od mnohokrát viděných trendů ulice, poprvé doplnily i originální tašky a vaky. Její tvrdé kombinace červené, černé a bílé se vyznačují minimalistickou jednoduchostí a hravostí - příklad originální módy, která je současně dobře prodejná. Odborní porotci z Akademie módy ocenili nejen její aktuální přehlídku, ale i dlouhodobě pevné postavení v české módní branži.
Pánská módní kolekce Išky Fišárkové.
Na závěrečném Rendez-vous si dali už tradičně dostaveníčko zajímaví hosté z byznysu i módní scény. Vyhlášení vítězů provázela módní show všech návrhářů, kteří se fashion weeku zúčastnili. Součástí večerního programu byla přehlídka originální pánské módy Išky Fišárkové. Loňské držitelka titulu Výtvarník sezony se při vytváření nové kolekce "Kdo je Max Fred?" nechala inspirovat dobrodružnými filmy a romány. "Jde o černo-bílou poctu dobám, kdy lump byl lumpem, klaďas klaďasem a chlap chlapem," řekla návrhářka, která předvedla nápadité variace na téma "věčné pánské košile". Svoji novou sérií oděvů předvedl i Ondřej Adámek, který svou přehlídkou obhajoval propůjčený titul Talent sezóny: v kolekci vtipně nazvané Babička si pohrál s folklórem i rodinnou historií.
V rámci festivalu byly uděleny i další ceny: nejmladší kategorii Junior vyhrál student prostějovské SPŠO Leoš Macenauer, vítězi I. Prague fashion Photo - soutěže fotografií z oblasti módy a lifestyle - se stala dvojice fotografů Salim Issa & Štěpánka Stein, jejichž snímek "Muset" získal ocenění Foto sezony.
Jana Krausová, Zuzana Štěpanovská
"Jarní Prague Fashion Week byl mimořádně úspěšný," uvedla ředitelka PFW Eva Valová, která poukázala na rekordní návštěvnost i velký zájem českých návrhářek: ty se letos v Mánesu představily v mimořádně hojném počtu. "České návrhářské značky předvedly opravdu velmi dobré kolekce - není divu, že zájem publika i oděvních designérů o festival neustále roste," uvedla Valová.
Marek Vašut
Prague Fashion Week k sobě přitahuje nejen kultivované publikum a odbornou veřejnost, ale i zajímavé osobnosti ze světa showbyznysu: na molu se objevily přední české modelky, módní přehlídky si nenechaly ujít Aňa Geislerová, Vilma Cibulková a Miroslav Etzler, Václav Marhoul, programová ředitelka MFF Karlovy Vary Eva Zaoralová a další. Nedělní Rendez-vous navštívil třeba Marek Vašut, Libuše Šafránková, Veronika Freimannová a Jana Krausová. Podívat se přišla i slovenská topmodelka Kristina Chrasteková, která se úspěšně zúčastnila i I. Prague Fashion Photo (3.místo za snímek "Window-shopping") nebo loňská česká vicemiss Zuzana Štěpanovská.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama