Červenec 2006

Buďte in v supervelkých brýlých

21. července 2006 v 14:14 | Májinka
Překonejte první rozpaky z obrovských brýlí a hurá zpátky do 70. a 80. let, do kterých se vrátili i přední světoví návrháři - letí retro styl a la Jackie Kenedyová - Onasisová. Pouze v supervelkých brýlích budete opravdu trendy. Větší brýle navíc chrání vaše oči mnohem lépe, než minimalistické modely, které se nosily poslední léta. Sluneční paprsky nemají téměř žádnou šanci proniknout skrz velká skla, které lícují s vaším obličejem. Nestane se tak, že si místo ochrany očí uženete vrásky nad nosem a ve venkovních očních koutcích z neustálého mhouření očí.

Rámečky, ve kterých budete trendy

Základem je volba dostatečně velkého rozměru obruby. Brýlovou obrubu slunečních brýlí volte nejlépe v masivním plastovém provedení. Pokud zachováte maxi rozměr brýlí, můžete směle zvolit také jemnější kovovou obrubu nebo brýle bez obruby, nejlépe doplněné masivní ručkou. Masivní plastové ručky by měly být u každého letošního modelu. Do módy se vrátili také "letecké" modely brýlí. V nich se budete cítit světově!
Důležitý je také tvar brýlí. Nevhodně zvolený tvar ještě více zdůrazní případné nedostatky vašeho obličeje. Pokud máte kulatý obličej, zapomeňte na příliš okrouhlé tvary nebo dokonce na oblíbené "lennonky". Pořiďte si spíše hranaté obroučky. S hranatým obličejem zase udělá zázraky mírně zaoblená obroučka. Širší plastové obroučky sluší téměř každému. A pokud zastáváte názor, že brýle by měly být ryze funkční záležitostí, zkuste si dopřát nějaký módní výstřelek. Uvidíte, že se budete cítit skvěle.


Slušivé barvy pro vaše oči

Pořiďte si hned několik brýlí se skly v různých barvách a střídejte je podle nálady. Zelená vám pomůže zbavit se únavy očí - nasaďte si je po ránu nebo po delší práci na počítači. S oranžovými brýlemi budete mít zrak jako ostříž a ani vás nikdo hned tak lehce nepřehlédne. V růžové se vám zvedne nálada a všechny starosti a stres rychle odplynou. V modrých si zase všimněte mnoha maličkostí, které vám dříve unikaly, a svět kolem vás dostane ostřejší kontury. "Zrcadlovky" vám zas přidají na tajemnu a budete nepřehlédnutelnou.
Černý rámeček slunečních brýlí je opět nejstylovějším. Kromě toho je módní také želvovinová barva nebo odstín slonovy kosti. Pokud chcete brýle kombinovat s konkrétním kusem barevného oblečení nebo s barvou doplňků, nemusíte se bát sáhnout ani po jiné, s oblečením či doplňky ladící barvě. Růžovou, tyrkysovou nebo oranžovou letos určitě nic nepokazíte.

Jaké brýle zvolit

Pro každodenní nošení do práce nebo do školy dejte přednost pohodlí. Kovové modely mají obvykle nánosní pacičky, které drží na nose lépe než pacičky z masivních plastových obrub. Vyhnete se neustálému poposouvání brýlí, které vám mohou začít ve velkém parnu jezdit po nose. Pokud ale vyrážíte na letní procházku, večerní rande nebo na pláž, jděte jednoznačně do velkých a masivních plastových obrub. Pro aktivní odpočinek si musíte zajistit sportovní brýle. Ty by neměly být pouze na jednu sezónu, proto můžete volit nadčasový model nebo protáhlý "kočičí" tvar typický pro sportovní modely.
Nezapomeňte ovšem, že každé brýle by vás měly především chránit před UV zářením. Je lepší do brýlí investovat, než si zničit zrak nekvalitními brýlemi za 150 korun ze stánku. Sluneční brýle nakupujte vždy v prověřených a značkových optikách. I když nechcete zrovna za sluneční brýle utratit nehorázný balík a raději si zakoupíte "no name", nechte si vždy od zkušeného optika potvrdit, že mají potřebný UV faktor.
Nepleťte si tmavost brýlí s ochranou před UV zářením. Právě naopak, čím tmavší skla máte, tím více záření projde do vašeho oka - samozřejmě jenom v případě, že vaše brýle postrádají UV filtr. Proč tomu tak je? Protože za zatmavenými skly zůstanou vaše zornice rozšířené a propustí tak více záření.
UV filtr, který na slunečních brýlích nesmí chybět, zabraňuje nebezpečí proniknutí škodlivého UVA a UVB záření.

Na co si dát při výběru slunečních brýlí pozor

Tvar - Tvar brýlí se musí hodit k vašemu typu obličeje. Současně vám musí skvěle sedět, abyste nemuseli mžourat očima a neudělaly se vám vrásky.
Velikost - Dbejte na dostatečnou velikost brýlí, které skutečně zamezí pronikání slunečních paprsků k vašim očí. Zamezíte tak poškození zraku a nechtěným vráskám.
UV filtr - Pouze kvalitní UV filtr chrání vaše oči.
Materiál skel - Volte moderní plastové výplně, které na rozdíl od skleněných nepoškodí v případě rozbití nenávratně vaše oči.
Dioptrické sluneční brýle
Pokud nosíte dioptrické brýle, máte několik možností, jak vyřešit problém s nošením slunečních brýlí. Prvním řešením je kombinovat kontaktní čočky a klasické sluneční brýle UV filtrem. Ne všichni však mají čočky v oblibě, a pokud sedíte celý den v kanceláři, jsou vlastně čočky nevhodné.
Vhodným řešením jsou kombinované dioptrické brýle se slunečními tak, že čočka v brýlích je současně dioptrická i zatmavená a s UV filtrem. Dostáváte se však do situace, že neustále nosíte v kabelce brýle navíc - buď tmavé, nebo klasické dioptrické.
Můžete si také pořídit samozabarvovací skla. Obvykle se dělají v šedém nebo hnědém odstínu zabarvování. Samozabarvovací skla však mají i několik nevýhod. Tou největší je, že jejich tloušťka je větší než u klasických dioptrických skel - bílých nebo tmavých. Proro pokud si pořídíte jemnější rámeček brýlí a máte více dioptrií, může se vám stát, že vám je optik vůbec nedoporučí. Buď nepůjdou do rámečku osadit vůbec, nebo jejich osazení nebude estetické. Pokud máte větší rozdíl dioptrií na levém a pravém oku, může se stát, že se budou samozabarvovací skla na každém oku vykazovat jiný odstín způsobený jinou intenzitou zabarvení. Navíc samozabarvovací skla nejsou vhodná do každého rámečku a některým ženám vlastně vůbec nesluší. Pro muže je to ale jednoznačně nejlepší řešení.
Pro případ nouze mohou sloužit také různé klipy se zabarvenými skly, které lze snadno upevnit na vaše dioptrické brýle. N kráse vám však nejspíš nepřidají a navíc vám mohou snadno poškodit rámeček vašich dioptrických brýlí.
Perfektním řešením pro sport jsou speciální sportovní brýle s výměnnými skly, které můžete měnit za čiré, tmavé nebo jinak barevné (např. žluté). Do těchto sportovních brýlí pak lze jednoduše osadit ještě vnitřní čočky s dioptriemi dle vašich potřeb. Jsou skutečně multifunkční a praktické.

Pro pány

A co letos mohou nosit pánové? Mužské image velké plastové obroučky nesluší. Vypadali by jako naši krátkozrací dědečkové s jejich neopakovatelnými "popelníky" na očích. Přesto však by letos i muži měli volit o něco větší rámečky. Letí již zmiňovaný "letecký" styl nebo se můžete inspirovat tím, co nosí slavné celebrity. Volte kovové rámečky nebo brýle bez rámečků. Hitem jsou tónovaná skla přecházející shora od tmavšího odstínu po světlý ve spodní části.

BonoBred PittTom CruiseDaid Beckham

Celebrity vědí, co se nosí

Pokud máte strach vrhnout se do módního dobrodružství nebo vám ještě pořád chybí inspirace, podívejte se, jaké brýle nosí celebrity.

Kylie MinogueJennifer AnistonMadonnaParis HiltonRozhovor s Leošem Marešem

21. července 2006 v 14:09 | Májinka
Populární moderátor Leoš Mareš(30) svou profesi zbožňuje. Přitom se nevyhýbá žádným ani otcovským povinnostem. O svého synka Jakuba je schopen se celkově postarat a jeho matku, přítelkyni Moniku, kdykoli zastoupit. "Když na to přijde, tak koupu i přebaluju," prohlásil a dodal, že na tom nevidí nic divného a nepovažuje to za nic výjimečného. Parné léto tráví přes den s rodinou většinou u vody, často vyjíždí po vlastech českých na návštěvy za příbuznými. Na nedostatek práce si ani v tak zvané okurkové sezóně nemusí stěžovat, moderuje prestižní společenské akce, plní závazky vůči televizi i rádiu. Leoš se už také připravuje na moderování třetí řady soutěže Česko hledá SuperStar. Říká, že je to pro něj obrovská výzva.
Čas od času si také na pódiích zazpívá, jako nedávno při prestižní přehlídce módního prádla nejluxusnějších značek, ale prý se jedná jen o show v rámci moderování. "Nejsem zpěvák, ale moderátor. Zpěvákem bych nechtěl být, protože zpívat neumím," řekl rezulutně.Leoš Mareš je sice vystudovaný ekonom, ale ani tomuto povolání se nehodlá věnovat. Stejně tak ho neláká herectví. Navíc si myslí, že by ani nebyl dobrý herec.
Herectví mi nejde
"Mám problémy deklamovat cizí texty, jsem zvyklý improvizovat. Když jsme točili Básníky, také jsem si taky upravoval text. Třeba jsem jen banálně změnil slovosled, a už mě režisér zastavoval", svěřil se svými problémy při natáčení. Populární moderátor a idol mnoha dívek přitom hned dodal, že herce i zpěváky moc obdivuje, ale cpát se mezi ně rozhodně nebude.
"Kdyby byla soutěž o zlatého moderátora, tak bych se tam určitě přihlásil. To by mě zajímalo, ale nějaký Zlatý slavík pro mě není," řekl. Nic na tom nemění ani fakt, že byl podle názoru tipujících v roce 2001 mezi zpěváky vyhodnocen dokonce jako skokan roku a jeho už tři cédéčka s písničkami se velmi dobře prodávají.

Brad Pitt je prý mizerný milenec!

21. července 2006 v 14:06 | Májinka
Hollywood - Jako v sedmém nebi si se svým současným přítelem Vince Vaughnem (36) připadá herečka Jennifer Aniston a o jeho sexuálních dovednostech údajně přítelkyním vypráví celé romány. O mileneckých kvalitách svého exmanžela Brada Pitta se však při tom nezmíní ani slůvkem, z čehož kamarádky vyvozují, že v posteli zřejmě nestál za nic. "Přesně ví, co potřebuji jak tělesně, tak i duševně," pochvaluje si Vaughnovy milostné praktiky někdejší představitelka populární Rachel ze seriálu Přátelé. Na přímou otázku, jaký byl v tomto směru Brad, jen beze slov pokrčí rameny.
Nikoli prý, že nechce vytahovat na světlo intimní detaily z předchozího vztahu, ale jak naznačují důvěrní známí bývalých manželů hlavně proto, že ve skutečnosti nemá co říci.
Podle některých náznaků má stejnou zkušenost i Angelina Jolie. "Proč by jinak po narození dcerky Shiloh veřejně prohlásila, že v budoucnosti už bude děti pouze adoptovat, místo aby se oddávala rozkoším při jejich plození?" spekulují hollywoodské klepny.

Bez čeho bych se vůbec neobešla aneb co musim mít vždycky v kabelce :-))

21. července 2006 v 14:00 | Májinka
Vždycky první věcičku, kterou si beru do kabelky je můj mobílek..Bez něj bych se fakt neobešla..Pak taky musim mít peněženku. Moje nezbytnost, co si NIKDY nezapomenu vzít je lesk na rty..Taky musim mít vždycky žvejkačky, ňákej časák a někdy potřebuju i klíče..Mno a samozřejmě byh nevyšla ven BEZ KABELKY!! Na tom jsem upe závislá!! Mám asi 16 kabelek..Nejradši nosim kabelky značky Pucca, ty jsou upe boží!! No a to je asi vše :-))
Glitter Graphics
Glitter Graphics
Glitter Graphics

Mp3 na přání..

21. července 2006 v 9:26 | Májinka
Takže sem mi pište, jaký Mp3 byste tady chtěli mít a já vám je pokusim sehnat..Pište to dolů, do komentářů, ju? Tak pište!!
Zatím pá Májinka :-)


Moje foto!!

18. července 2006 v 10:22 | Májinka
Tak jste se konečně dočkali mých fotek!!!! Tady je máte ;-)
Můžete mě okomentovat v komentářích..

Nejdrsnější reality show na světě!

17. července 2006 v 16:51
Mimořádně adrenalinová show Fear Factor se v USA vysílá už šestou sezónu, alé úspěšná je i v dalších zemích světa. V každé epizodě šest odvážlivců (v letošní sezóně už nesoutěží jednotlivcu, ale čtyři smíšené páry) plní 3 až 4 extrémní úkoly, které vyžadují dost odvahy. Ale nejen to, úkoly musí navíc splnit v co nejkratším čase, neúspěšní soutěžící jsou na konci dne z dalších bojů vyřazeni. Na vítěze čeká zasloužená odměna ve výši 50.000 dolarů. V tomto článku si můžete přečíst, jaké všechny šílenosti už za těch šest let museli soutěžící podstoupit. Zkuste si vybrat, do kterého úkolu byste ještě šli, a které byste nepodnikli ani za nic.

Ve vzduchu i pod vodou

Takřka žádná epizoda se neobejde bez úkolu, ve kterém se překonává strach z výšek. Běžně se tu tak skáče do vody z letící helikoptéry, balancuje na okenní římse ve výšce třináctého patra, přechází na teleskopických chůdách po úzké kládě natažené mezi střechami budov. Tato soutěž také není pro nikoho, kdo má strach z utopení, protože se dost často plní úkoly pod hladinou. Představte si, že jste pod vodou připoutaní k těžkému závaží. Za jak dlouho najdete ten správný klíč a vyplavete zpět na čerstvý vzduch? Za jak dlouho se dokážete vyprostit z potopeného auta, zachránit přitom maketu dítěte ze zadního sedadla a dostat se včas na hladinu? Klaustrofobici nebudou nadšeni například z úkolu prolézt úzkým odpadním potrubím.

Ve vzduchu i pod vodou

Takřka žádná epizoda se neobejde bez úkolu, ve kterém se překonává strach z výšek. Běžně se tu tak skáče do vody z letící helikoptéry, balancuje na okenní římse ve výšce třináctého patra, přechází na teleskopických chůdách po úzké kládě natažené mezi střechami budov. Tato soutěž také není pro nikoho, kdo má strach z utopení, protože se dost často plní úkoly pod hladinou. Představte si, že jste pod vodou připoutaní k těžkému závaží. Za jak dlouho najdete ten správný klíč a vyplavete zpět na čerstvý vzduch? Za jak dlouho se dokážete vyprostit z potopeného auta, zachránit přitom maketu dítěte ze zadního sedadla a dostat se včas na hladinu? Klaustrofobici nebudou nadšeni například z úkolu prolézt úzkým odpadním potrubím.

Tohle vám Petr Stupka nenabídne

A pak tu máme roztomilá zvířátka. Co takhle například pokrýt si celé tělo včelím rojem, nechat po sobě lézt krysy, masožravé červy, ropuchy, tarantule a krajty, plavat v akváriu plném piraní, elektrických úhořů a malých aligátorů. Anebo podojit obyčejnou kozu, ale bez použití rukou, jenom vlastnimi ústy Śtáb musí být v tomto směru opravdu zvrácený, protože jejich oblíbeným úkolem je v puse přenášet z jednoho místa na druhé chcíplé krysy a chobotnice nebo ještě živé žížaly, škorpióny, pijavice, obrovské šváby, cvrčky a červy. Často je také úkolem pouze pomocí úst vylovit nějaký předmět z nádoby plné prasečí krve, zkyslého mléka, inkoustu z chobotnic, hovězích vnitřností včetně sleziny, mozku a míšní tekutiny zkrátka samých fajnových zbytků.
Pokud si myslíte, že nic nechutnějšího už být nemůže, tak raději tento odstaveček rovnou přeskočte. Pro soutežící je totiž 50.000 dolarů dost silná motivace, aby snědli například býčí varlata, vypili celé pštrosí vejce, slupli deset živých slimáků, pochutnali si na sushi z vnitřností chobotnice a zapili to buď koktejlem z rozmixované krysy nebo džusem z madagaskarských švábů a stonožek. A jako dezert například křupavé mandelinky, luční koníky nebo africké pavouky. Štáb tedy musel přitvrdit a nechal si od amerického ministerstva zemědělství poslat seznam všeho, co se ze živočišné říše dá bez potíží sníst. Ze seznamu byli hodně nadšeni a na jídelníček Fear factor tak zařadili ještě takové delikatesy jako: velrybí sperma, jelení, losí a býčí penis, koňský konečník, kravský mozek, míchu a oči, prasečí dělohu anebo balut (filipínskou pochoutku), což je vařené kachní vejce s napůl vyvinutým embryem. Dobrou chuť...

Snědla by Šárka Vaňková housenku?

Do soutěže Fear Factor se může přihlásit každý (pokud na to má samozřejmě žaludek), pro zpestření se ale čas od času vysílá speciální díl, do nějž jsou pozvané například modelky, missky a herecké celebrity, které plní naprosto stejné nechutné úkoly. Před dvěma týdny se třeba vysílaly tři díly, v nichž se mezi sebou utkaly smíšené dvojice účastníků z konkurenčních reality show: American Idol, The Amazing Race, The Apprentice, The Real World a Survivor (za něj soutěžila Twila, kterou teď můžeme vidět v Survivor:Va­nuatu). Kdyby to bylo u nás, tak si představte třeba takovou Šárku Vaňkovou ze SuperStar, jak polyká živé housenky, Lenu z Big Brother, jak si nechá na obličej položit krysy, nebo Kačenku z VyVolených, jak v puse rozmačkává kravské oční bulvy a jejich obsah vypije...
Jenže zatím se v Česku musíme spokojit jenom se slabým odvarem (Udělám cokoliv), který co do napínavosti zdaleka nedosahuje kvalit Fear Factor. Ale snad se něco změní a třeba kluci z Jackass Praha spolu s Primou něco vymyslí.

Obrázky - Me to you

14. července 2006 v 16:33 | Májinka

Obrázky meďánků

14. července 2006 v 16:27 | Májinka

A zase medvídci :-))

14. července 2006 v 16:25 | Májinka

Meďánci :-)

14. července 2006 v 16:21 | Májinka

Malinký meďánci :-)

14. července 2006 v 16:18 | Májinka

Ještě medvídci :-)

14. července 2006 v 16:16 | Májinka

Kláásný meďánci!!

14. července 2006 v 16:14 | Májinka

Parfémy, který mě zaujaly..

13. července 2006 v 11:02 | Májinka
Tak jsem byla v úterý s mámou v Praze na nákupech a samozřo jsme nevynechaly dobrý parfumérky. Tady vám píšu pár parfémků, který mě fakt zaujaly a vlozžím k němu i fotku a dostatečně popíšu..
Jennifer Lopez mám novou vuni, která se mi fakt moc líbí jmenuje se Live
Takhle vypadá ten flakónek, myslim že je designově supa!! Složení:
Hlava: Ananas, pomeranč, citrón, červený rybíz
Srdce: Fialka, pivoňka, pižmo-mošus
Základ: Vanilka, santalové dřevo

Lahodná, aktivní, sexy, květinově ovocná vůně
Další vůně, která se mi moc líbila je novinka od Britney Spears, která se jmenuje Fantasy
Falkónek je taky ne jedničku, je takovej roztomilej a prostě skvělej :-). Každý o něčem sní. Ani popová princezna Britney Spears není výjimkou, i ona má bohatou fantazii. Fantasy je plná kouzel a bohatá na vzrušení z lovu. Příběh fantazie je rozvíjí díky bohatosti červené švestky z Číny, zlaté kdoule a exotického kiwi. Pokračuje vůní koláčků, bílé orchideje, čokolády a okvětních lístků jasmínu. Celou pohádku uzavírají smyslná dřeva a pižmo.
Flakón byl vytvořen ve šperkařské firmě Swarovski.
Pak se mi líbí další parfém z řady Incanto - už dýl existuje vůne s názem Incanto Charms a Incanto Dream jsou to moc pěkný vůničky obě dvě ale víc se mi asi líbí Dream..
Takhle vypadá Incanto Charms..
A takhle Incanto Dream..
Incanto Dream je sladce svěží vůně pro mladou duši milující barvy a romantické sny. Fantastická květinově ovocná kompozice vychází z dílny přední světové tvůrkyně vůní Laurenty Bruyerea .

Složení parfému

  • hlava: ananas, černý rybíz, mango, jablko Pink Lady
  • srdce: pivoňka, frézie
  • základ: santálové dřevo, pižmo
Moc pěkná vůne je Dior Addict 2
Flakónek..
Vůně Dior Addict je proměnlivá a věčná, je čistým a neustávajícím nadšením. Stejně jako žár, který stoupá za soumraku, stejně jako zlehka se blížící úsvit. Smyslné naléhání, neustálý návrat štěstí, záblesk za zábleskem.
Hlava:
Květ moruše, mandarinkový list

Srdce:
Bulharská růže, jasmín, květy pomeranče

Základ:
Bourbonská vanilka, mysorské santalové dřevo, fazole tonka
Předposlední vůně, která je moc pěkná se jmenuje Ralph Hot, je to taková vůně s kávovým kontrastem..
Flakónek..
Složení: Káva, skořice, javor
A poslední krásná vůnička se jmenuje Mandarina Duck
Flakón..
Složení:
Hlava: žlutá frézie, bergamot, bílý pepř
Srdce: gardénie, zimolez
Základ: cedrové dřevo, pižmo

Charakteristika: citrusová - květinová - dřevitá

I love bears!!

13. července 2006 v 10:42 | Májinka
Už od malička sbírám plyšový medvídky a myslim si, že je to něco úúža!! Mám jich hrozně moc, různý značky a mezi ty nejoblíbenější patří Me to you, Pimboli a prostě když vidim ňákýho hezkýho medvídka, tak jsem hotová..Dneska mám svátek a už jsem dostala dalšího medvídka - takovýho krásnýho malinkýho...A co vy? Pište do komentářů, jestli taky něco sbíráte (jestli jo tak co) a komentuje, jak jen to jde..
Díky a zatím páčko Májinka :-)

Pište, pište!!!

13. července 2006 v 10:07 | Májinka
Tuhle rubriku jsem tady udělala proto, aby jste měli dostatek prostoru k vašim názorům, dotazům, připomínkám a prostě všechno k mýmu blogu..Piště sem co nejvíc, abych veděla jak na tom můj blog je..Třeba sem můžete psát, jakou byste tady ještě chtěli rubriku, jaká vám třeba připadá zbytečná atd..Takže: PIŠTE, PIŠTE, PIŠTE CO NEJVÍC!!!!!!!!
Zatím pá Májinka :-)

Monči blog :-)

12. července 2006 v 20:44 | Májinka
Monička je moje kámška (sice se neznáme osobně, ale to neva ;-) ), má kláásnej bloček na kterým jsou třeba Olsenky, Tokio Hotel, různý zvířátka a taky infantilní postavičky, jako jsou třeba Galupy, Diddl, Minihops atd..Určo se tam mrkněte ;-)!!!

Co jsou Happy Trre Friends?

12. července 2006 v 20:01 | Májinka

HTF, nebo taky Happy Tree Friends, je animovaný seriál, ve kterém se zvířátkům dějí různé, mnohdy velice ošklivé věci. Jsou roztomilá, vyvádějí různé lumpárny a většina z nich jsou smolaři..

Pozdějc sem dodám videa, animace a wallpapery s Happy Tree Frinends...
Mno a to je pro dnešek vše tak zatím pá Májinka :-)