Červenec 2006

Marilyn Monroe - najdi deset rozdílů :-D

1. července 2006 v 11:18 | Májinka
Tak tahle fotka je fakt hustá!! Paroubkova žena si nám zřejmě hraje na Marilyn Monroe :-D!!
Marilyn Monroe - najdi deset rozdílů

Colours of Ostrava se blíží!

1. července 2006 v 11:02 | Májinka
Čtyřdenní festival na 10 scénách přivítá od 20. do 23. července přes 100 kapel a DJs ze světa i ČR. Představí jak špičky world-music, rocku, reggae, hip-hopu, dance, tak neznámé kapely, jejichž koncerty se o to více zaryjí pod kůži. Nabídne přední české kapely, alternativní scénu, workshopy, kinokavárnu, sportovní hry i divadla. Koná se blízko centra Ostravy, v části s parky, stromy a zelení, takže akce nabízí správnou letní pohodu. České dráhy připravily až 50% slevu na zpáteční jízdné s platnou vstupenkou. K dispozici bude velké stanové městečko uprostřed zeleně.
Čtyřdenní vstupenky: Ticketpro, ceny dle termínu koupě od 650 do 750Kč. Generální partner: Česká spořitelna. Podrobnosti na www.colours.cz
Robert Plant

Přijede legenda

Závěr akce obstará legendární Robert Plant a kapela Strange Sensation. Předvede nejen skladby z posledního úspěšného alba (blues, rock a world music), ale zabrousí do historie Led Zeppelin. Poprvé navštíví ČR malijský zpěvák Salif Keita, který je jedním z nejvýznamnějších představitelů world music. Vrací se k africkým kořenům, nechybí však příměs jazzu, funku, afro-kubánských rytmů či soulu. Ke hvězdám patří i senegalský zpěvák Cheikh Lô s éterickými písněmi či charismatičtí Woven Hand.
Dále dorazí dvě kultovní kapely: irští folkrockoví melancholici The Frames a šílený gypsy punks cabaret Gogol Bordello. K velkým tahákům patří australská hip-hopová parta Resin Dogs. Hraje výbušnou směs hip hopu, funku, breakbeatu a samplů, plnou obrovské energie. Dále vystoupí např. Värttinä z Finska, Papaya Paranoia z Japonska či Senses kombinující taneční a indickou hudbu.

Neznámí z ciziny i domácí esa

Michal Malátný
Tak jako každý rok uvidíte kapely, o kterých možná ještě neslyšeli, ale už nikdy na ně nezapomenete, např. Oojami (strhující mix turecké hudby s taneční elektronikou), Rabasa (Kapverdy), Thierry Robin (romská a arabská hudba), Mariem Hassan (pouštní Janis Joplin), Bingui Jammy & Jahman People (reggae z Burkiny Faso), Mojmir Novaković (ethno-taneční kapela ze Slovinska), Stephan Micus (meditativní hudba), Sergent Pépère (cirkusově-balkánská muzika)...
Výběr českých kapel: Chinaski, Monkey Business, Lenka Dusilová, Kontrafakt, Bow Wave, Vypsaná Fixa, Support Lesbiens, MIG 21, Wohnout, Sunshine, Gulo Čar, Therne Čave, Ecstasy of St. Theresa, scéna kapel Indies Records a další.

Silent Hill

1. července 2006 v 10:58 | Májinka
Hlavní roli ve filmu ztvárnila Radha Mitchellová
Rose hledá pomoc pro svoji smrtelně nemocnou dceru, na cestě za léčitelkou se ale ocitá ve městečku Silent Hill, které je sice na první pohled tiché, ve skutečnosti v něm ale úpí desítky ztracených duší a brzy hodlají dostat nějaký ten řev i z Rose a diváků. Režie filmové verze jedné z vizuálně nejtemnějších her, jaké si vůbec můžete zahrát, se chopil Francouz Christophe Gans, který má na kontě docela vydařeného Plačícího draka a otřesné a Bratrstvo vlků. Výsledek je příjemným překvapením, protože Gans předlohu nezmasakroval, ale naopak vystihl přesně atmosféru hry. Děj sice kulhá, inspirace hrou se nezapře a na vizuální stránku věci je kladen větší důraz než na to, co si z filmu odnesete v emocionální rovině, pořád ale platí, že jde o jeden z letošních lepších hororů a to bez ohledu na to, jestli jste Silent Hill hráli nebo ho neviděli ani z rychlíku.

K Harry Potterovi přijde smrt

1. července 2006 v 10:55 | Májinka
Los Angeles - Sedmým a posledním dílem vyvrcholí dobrodružství světově proslulého čarodějnického učně Harry Pottera. Stejně jako v reálném životě se i v závěrečném svazku budou muset čtenáři smířit s tím, že se úplně šťastného konce nedočkají. Televizní Channel 4 totiž prozradil, že duchovní matka tohoto eposu Joanne K. Rowlingová nechá zemřít hned dva ze svých hrdinů. "Jedna postava dostane na poslední chvíli milost, dvě však zaplatí cenu nejvyšší," přiznala. Zároveň však uvedla, že si to plně zaslouží. Kvůli zlu, jež páchaly. Zajímavé je, že kapitolu, jež uzavírá celý projekt, už Rowlingová napsala před patnácti lety. Tedy v době, kdy marně hledala vydavatele, jenž by se ujal potterovské ságy. "Jako bych napevno počítala s tím, že jednou prorazím," připustila Joanne K. Rowlingová. Teď už prý stačí konečné pasáže jen lehce oprášit a pozměnit. Třeba právě o skon dvou aktérů, jejž původně neplánovala.